Графен може стати джерелом нескінченної чистої енергії (відео)


Графен може стати джерелом нескінченної чистої енергії (відео)

Головними властивостями графена вважаються його міцність і висока електропровідність. Проте американським вченим вдалося знайти для матеріалу нове застосування. Розроблена ними система збору вібраційної енергії дозволяє безперервно і нескінченно отримувати від графена електрику. Поки що його вистачить тільки для роботи невеликого наручного годинника, але з часом потужність пристрою можна буде збільшити.

Двовимірну форму вуглецю — графен — перший час після відкриття називали неможливою, оскільки вона, на перший погляд, не відповідала законам фізики. Пояснити структуру вдалося за допомогою феномена Броунівського руху. Випадкові коливання атомів вуглецю створюють в матеріалі подобу брижів, схожих на хвилі на поверхні океану. Ці рухи дозволяють графену існувати в двовимірній формі.

Вчені з Університету Арканзасу вирішили використовувати ці коливання як джерело енергії. Як пише New Atlas, фізики створили пристрій для збору вібраційної енергії. Листи графена, вкриті негативно зарядженими частинками, розмістили між двома металевими електродами. Як тільки графен піднімався «хвилею» вгору, то верхній електрод стає позитивно зарядженим. Коли графен опускався, то такий же ефект чинився на нижній електрод. В результаті формувався змінний струм.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua