DARPA виділила $65 млн на ШІ, що нескінченно навчається


DARPA виділила $65 млн на ШІ, що нескінченно навчається

Дослідне оборонне агентство DARPA хоче змінити принцип роботи штучного інтелекту за допомогою програми L2M або «нескінченного навчання», яка дозволить машині безупинно вдосконалюватися, пристосовуватися до нових завдань і розуміти, що і коли вивчати.

«Ми хочемо домогтися жорсткості автомата з гнучкістю людини», — заявила директор програми Хава Зігельман. DARPA виділила $65 млн і вже відібрала 16 груп на 4-річний проект, але ще є вакансії.

Ці 16 грантів DARPA розподілила на дві групи: команди, що входять у першу, будуть 4 роки розробляти систему, здатну до безперервного навчання та адаптації до нових завдань і обставин. Командам другої групи дадуть ті ж 4 роки на створення механізму нескінченного навчання на основі біології чи фізики — і на перенесення цього механізму на алгоритм ШІ.

Велика проблема ШІ виростає із структури, яку він використовує. Нейронні мережі — адаптивна система, здатність до навчання якої залежить від сили зв’язків між штучними нейронами. Сьогодні ці мережі навчаються на наборах даних — зображеннях автомобілів або людей, наприклад. Після навчання сила зв’язків мережі фіксується, і вона виходить у світ виконувати роботу, для якої була підготовлена.

Проблема виникає тоді, коли ШІ зустрічає щось зовсім нове, що не навчився розпізнавати. Без перенавчання він буде повторювати ту саму помилку знову і знову. Але зараз ШІ не можна по-справжньому перенавчити — такі спроби призведуть до феномену «катастрофічного забування», пояснила Зігельман на конференції IEEE Rebooting Computer Conference. Це ситуація, в якій отримання нових знань руйнує всі вже накопичені.

У людей теж знижується продуктивність, коли вони стикаються з чимось новим, але ми вміємо швидко пристосовуватися, не втрачаючи здатності до дії. Якщо, наприклад, перевісити баскетбольне кільце на 30 см вище, гравці спочатку стануть промахуватися, але потім звикнуть і навчаться грати за новими правилами. Не доведеться виводити їх з поля і заново вчити, як грати в баскетбол, пише IEEE Spectrum.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua