Інвестиції в нерухомість: вкладаємо кошти з розумом


Гроші повинні працювати – цей невід’ємний закон великого бізнесу сьогодні поступово переходить в усі сфери повсякденного життя. І це фактично означає, що питання розумних і перспективних інвестицій, а також їхнього гарантованого повернення, а в ідеалі й примноження, є актуальним питанням для багатьох. У всьому світі інвестиційний капітал розподіляється між банківськими депозитами, цінними паперами та придбанням нерухомості, причому кожен із цих варіантів має певні переваги.

Однак, в Україні коефіцієнти ризику, пов’язані з інвестиціями, ще й досі на порядок вище за показники розвинених країн. Така ситуація спричинена як історичними чинниками, так і багаторічною політико-економічною нестабільністю пострадянського регіону. Надто ж це стосується банківської сфери та ринку цінних паперів, де будь-які гарантії повернення інвестицій де-факто відсутні. До того ж, ліквідні банки з хорошою репутацією (а в Україні, на жаль, перерахувати їх можливо чи не на пальцях однієї руки) рідко пропонують депозити під високі відсотки, а вкладання коштів в цінні папери – часто несе ризик втратити всі кошти через нечесну біржову гру, не кажучи вже про те, що даний інструмент в Україні перебуває ще практично у зародковому стані.

Тож, за таких умов чи не єдиним шляхом гарантії повернення та примноження інвестицій можна вважати капіталовкладення у нерухомість. І експерти стверджують, що саме зараз – оптимальний час для інвестицій в українську нерухомість, а не в закордонну, що активно спостерігались ще декілька років тому. Адже починаючи із 2014 р. ціни на нерухомість постійно знижуються. За підрахунками фахівців, вартість квадратного метра майже досягла свого фінансового дна, тобто фактичної собівартості. Безумовно, це катастрофа для тих, хто працює або будує бізнес на даному ринку. Але водночас це – ідеальна можливість для інвесторів. Адже діставшись таки цього дна, ціна почне зростати.

Якщо ви дійсно плануєте серйозну бізнес-інвестицію, або знаєте ціну комфорту власного життя, варто звернути увагу на нерухомість, яка відповідатиме сучасним вимогам. Яскравим прикладом такого статусного житла в престижному районі, де зосереджене бізнесове життя, побудованого за інноваційними технологіями будівництва, з комфортним плануванням, сучасною системою охорони і власною інфраструктурою є, приміром, столичний ЖК Престиж Холл.

Середньостатистична квартира такого класу площею 70-100 квадратів на етапі закладання фундаменту обійдеться сьогодні майбутньому власнику у близько 100 тис. у.о. (1000-1200 у.о. за квадрат). Якщо ж будинок знаходиться на останніх етапах готовності, вартість за квадратний метр буде варіюватись в межах від 1400 до 1700 у.о. За ремонт та дизайн-проект треба буде доплатити приблизно по 300 у.о. за квадратний метр.

Якщо ідеєю інвестиції було здавати нерухомість в оренду, то вмебелювавши таку квартиру, можна розраховувати на стабільні 1500-2000 у.о. на місяць. Тобто 18-24 тис. на рік. Відповідно інвестиція окупиться за 8-10 років – непоганий показник, навіть якщо порівнювати із Центральною та Східною (а в окремих випадках і Західною) Європою, – тобто тими регіонами, яким традиційно віддають переваги вітчизняні інвестори.

Однак навіть не високий рівень прибутковості від здачі в оренду чи продажу квартири не є основною перевагою інвестування в нерухомість. Найголовніше, що отримує інвестор, – можливість зберегти свої кошти. З часом, а особливо в умовах нестабільної економічної і політичної ситуації, гроші можуть знецінитися. В той час як нерухомість завжди була і залишається в ціні.

До того ж, у зарубіжній нерухомості для українського інвестора криється іще один підводний камінь – управління. За квартирою треба дивитися, оперативно вирішувати побутові моменти – усе це складно вирішувати на відстані. Натомість нерухомість на відстані кількох станцій метро дозволяє і зекономити, і спати завжди спокійно. Тим більше, що в Україні, як і в будь-якій іншій європейській країні, можна замовити послугу управління нерухомістю, як, приміром, пропонується у ЖК Престиж Холл.

Це фактично означає, що усі турботи із вирішення побутових проблем покладаються на плечі управляючої компанії, тоді як вам залишається лише “насолоджуватися життям”.

Окрім того, якщо перекласти усі ці цифри “банківською мовою”, легко підрахувати, що власник отримає від 10-12,5% річних на подібній нерухомості. Тоді як у самій банківській сфері в Україні цей показник навряд чи перевищить 4% (мається на увазі доларовий депозит). У світових банках він зазвичай ще нижчий, і в жодній країні світу не сягає п’ятої вартості.

Тож, фахівці недарма наполягають на тому, що саме нині – час серйозних інвестицій в українську нерухомість. Тим більше, що досі на вітчизняному ринку діють серйозні обмеження на придбання нерухомості для нерезидентів, але на державному рівні вже йдеться про відмову від цих правил. А це означає, що скоро будемо конкурувати ще й з іноземним капіталом (надто актуально у столиці). І це стане додатковим чинником зростання цін на ринку української нерухомості. Отже, певно, варто поспішити. І нехай ваші гроші працюють на вас!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:Kanzas Real Estate
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua