Українським батькам призначили доплати до аліментів на дітей


Українським батькам призначили доплати до аліментів на дітей

В Україні батьки зобов’язані цілком і повністю ділити додаткові витрати на дітей, навіть якщо вони знаходяться в розлученні і одна із сторін сплачує аліменти за ухвалою суду. Розглядаючи справу №6-1489цс17, Верховний суд відніс до додаткових витрат вартість лікування дитини і розвитку її здібностей.

«На жаль, з наших батьків складно отримати хоч зайву копійку до стандартних аліментів. Особливо, якщо ці аліменти довелося вибивати з тата або мами в ході судового процесу і їх сума згодом була закріплена в постанові. Вони вважають, що призначена виплата повинна покривати все: і харчування, і одяг, і навчання, і інші витрати. Однак ВСУ у своїй правовій позиції пояснив, що один з батьків, який виховує дитину, може окремо вимагати виплат на лікування, якщо воно було, і окремо — на розвиток нащадка. Це може бути і плавання, і музична школа, і якісь гуртки. Для підтвердження витрат достатньо надати копії рахунків усіх чеків. Ці витрати повинні бути розділені порівну між обома батьками», — пояснив ситуацію старший партнер адвокатської компанії «Кравець та партнери» Ростислав Кравець.

Читайте також: Рада зробила крок до посилення відповідальності за несплату аліментів

За його словами, кількість судових спорів між розлученими татами і мамами в Україні активно зростає.

«Чим гірший добробут людей, тим частіше вони намагаються економити на всьому. І, на жаль, на дітях в тому числі. Тому збільшується кількість позовів на предмет аліментів і додаткових виплат на утримання дітей», — резюмував Кравець.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua