В МТІ винайшли новий спосіб зберігання теплової енергії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В МТІ винайшли новий спосіб зберігання теплової енергії

Технології&Авто
1355
Новий пристрій, розроблений в Массачусетському технологічному інституті в США, здатний накопичувати і зберігати тепло від сонця та інших джерел енергії протягом дня. Після настання темряви накопичена теплова енергія може використовуватися для обігріву будинків і приготування їжі, пише Eurek Alert.
Сучасні технології зберігання тепла передбачають використання так званих «матеріалів із зміною фази», які при поверненні з рідкого стану в твердий виділяють збережену раніше енергію у вигляді тепла. До таких матеріалів відносяться, наприклад, віск, жирні кислоти і розплавлені солі. Але всі вони потребують надійної теплоізоляції, оскільки втрачають накопичену енергію відносно швидко.
Замість цього вчені з МТІ пропонують використовувати «молекулярні перемикачі», які змінюють форму речовини в залежності від освітлення. Це дозволяє підтримувати теплову енергію зміни фази навіть значно нижче від температури плавлення вихідного матеріалу.
«Проблема теплової енергії в тому, що її важко втримати, — говорить провідний автор дослідження, професор Джеффрі Гроссман. — Тому ми розробили додаток до традиційних матеріалів із зміною фази, які зазнають структурних змін, коли на них падає світло. Це дозволяє їм виробляти накопичену енергію у вигляді тепла тоді, коли це необхідно».
Відкриття дозволяє використовувати будь-яке джерело тепла. За словами вчених, можна буде зберігати і використовувати тепло від промислових процесів і навіть транспортних засобів, яке зараз не використовується і тільки шкодить клімату.
Перші досліди в лабораторії показали, що накопичене тепло може зберігатися щонайменше 10 годин. За словами вчених, «немає засадничих причин, з яких цей час не може бути збільшено».
Професор Гроссман зазначив, що «дехто вже виявив інтерес до використання нашого винаходу для приготування їжі в сільській Індії». Крім того, новий матеріал може також використовуватися для сушіння сільськогосподарських культур і обігріву приміщень.
За матеріалами:
hightech.fm
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас