Розробники Amazon створили робомагазин, який впізнає злодія навіть під маскою


Розробники Amazon створили робомагазин, який впізнає злодія навіть під маскою

У розташованому в Сіетлі експериментальному роботизованому магазині Amazon Go немає касирів – їх замінюють датчики і системи штучного інтелекту. Система здається зручною, але наскільки вона стійка з точки зору безпеки? Як показав тест, проведений співробітниками Amazon, магазин здатний впізнати людину навіть у костюмі, що приховує зовнішність. Про результати експерименту пишуть The Verge і Business Insider.

Amazon Go повинен змінити світ роздрібної торгівлі, позбавивши покупців від черг. Для цього ШІ магазину задіє розумні камери, машинне навчання і численні датчики. В результаті, система зможе ідентифікувати окрему людину і покупки, які вона здійснює. Щоб увійти в магазин, потрібно запустити додаток на смартфоні, після чого ШІ врахує всі товари, які бере клієнт. Коли покупець піде, система автоматично спише гроші за покупки з його рахунку в Amazon.

Під час тесту три співробітники Amazon, одягнені в костюми Пікачу, спробували обдурити систему. Вони хотіли винести із залу сендвічі, закуски і напої, але ШІ Amazon Go зміг правильно ідентифікувати співробітників, незважаючи на їхні жовті костюми, і активував їхні облікові записи.

Експеримент показав, що розумний магазин здатний впізнавати користувачів з вражаючою точністю. Однак, щоб система стала комерційно успішною, треба буде розв’язати ще низку проблем. Так, система Amazon Go перестає працювати, якщо в торговому залі більше 20 осіб, і розгублюється, коли покупки робить група з кількох людей, наприклад, сім’я з дітьми. Подібні технічні труднощі змусили компанію відкласти відкриття магазину, яке планувалося на початок року, що минає. Але відтоді технологію значно поліпшили – принаймні так запевняють в Amazon.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua