Кабмін запропонував запровадити реєстрацію авто на "єврономерах"


Кабмін запропонував запровадити реєстрацію авто на "єврономерах"

Кабмін пропонує ставити на облік без зміни реєстраційних документів і номерних знаків країни їх реєстрації транспортні засоби, тимчасово ввезені в Україну більш ніж на 90 днів.

Така норма міститься в прикінцевих та перехідних положеннях урядового законопроекту про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху, передає autonews.ua.

“Встановити, що транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України більш ніж на 90 днів, протягом десяти робочих днів з моменту такого ввезення підлягають державній реєстрації без зміни реєстраційних документів і номерних знаків країни їх реєстрації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів”, – сказано в законопроекті.

Як повідомляє видання, виконати цю процедуру може виявитися важко для 90% тих, хто їздять на нерозмитнених автомобілях.

Річ у тому, що ставити транспортний засіб на облік іноземцю доведеться тому, на чиє ім’я його завозять.

Причому – в сервісному центрі МВС за місцем проживання клієнта, пояснює голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Читайте також: Митники виписали новий мільйонний штраф за єврономери

“На сьогодні “верблюд”, який завозить “бляхи”, приїжджає на машині на кордон, показує свій паспорт, на нього оформляють машину, і він пішки переходить назад до себе. Машину “гонщик” везе покупцеві. Зараз машину треба буде реєструвати в сервісному центрі МВС. Хто це може зробити? Тільки особа, яка ввезла автомобіль”, – зазначив він.

По-перше, за словами Назаренка, реєструвати треба буде за місцем проживання.

“Тепер литовець або поляк не тільки повинен буде з’явитися на кордоні, він тепер повинен буде їхати, умовно кажучи, в Харківську область, десь зупинятися і на наступний день йти в сервісний центр. А момент з “реєстрацією за місцем проживання” до того ж означає, що покупець машини повинен надати довідку, що надає іноземцю тимчасове проживання”, – підкреслив експерт.

Також, зазначає Назаренко, якщо іноземець збирається заїжджати більше, ніж на 90 днів, він буде зобов’язаний зареєструватися у відповідних органах, щоб отримати дозвіл проживати в Україні довше, ніж три місяці, та зареєструвати машину.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua