Стало відомо, як зміняться правила спілкування водія авто і поліцейського - ЗМІ


Стало відомо, як зміняться правила спілкування водія авто і поліцейського - ЗМІ

До існуючих 9 пунктів, що дозволяють поліцейському зупиняти автомобіль, згідно з проектом закону про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, додається новий, десятий. Він формулюється як «зупинка з метою проведення огляду водія на стан алкогольного сп’яніння». Про це пише видання Аuto.ria.

У публікації автор робить акцент на нових принципах спілкування водія і поліцейського, які стануть актуальними після набуття законопроектом №7286 юридичної сили.

Згідно з документом, після зупинки водій не повинен (як це було раніше) бігти до машини поліції. Одержавши вимогу від поліцейського зупинити транспортний засіб, водій буде зобов’язаний:

- зупинити машину відповідно до вимог ПДР; вимкнути двигун і витягнути ключі із замка запалювання (за наявності ключа);

- передати для перевірки водійське посвідчення, техпаспорт на ТЗ, страховий поліс, інші документи, передбачені законодавством;

- перебувати всередині ТЗ, покласти руки на кермо, тримаючи їх у полі зору поліцейського, не залишати автомобіль без дозволу поліцейського;

- на вимогу поліцейського вийти з транспортного засобу;

- беззастережно виконувати всі законні вимоги або розпорядження поліцейського.

Читайте також: В Європі готують зміни для автомобілістів

При цьому стане проблематично фіксувати на відео своє спілкування з правоохоронцем. Причому в цьому водієві не зможе допомогти і пасажир, оскільки тепер пасажир під час зупинки авто на вимогу поліції повинен залишатися на своєму місці до відповідного розпорядження або вимоги поліцейського, або ж на вимогу поліцейського він повинен вийти з автомобіля.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua