Через брак іммігрантів фермери в США переходять на автоматизацію


Через брак іммігрантів фермери в США переходять на автоматизацію

Згідно з даними Федерації фермерських господарств США, посилення Дональдом Трампом заходів проти нелегальної імміграції в вигляді масових арештів і депортацій потрясло американський сільськогосподарський сектор. Але замість того, щоб наймати місцевих робітників, підприємці інвестують в автоматизацію, пише Reuters.

Сувора імміграційна політика Дональда Трампа несподівано (для президента, але не економістів) дає протилежний результат. У сільськогосподарській галузі, де сім з десяти робітників були нелегалами, підприємці воліли інвестувати в автоматизацію, а не наймати американців. Таким чином, тепер роботу втратять навіть ті деякі місцеві жителі, які працювали в цьому секторі нарівні з іммігрантами.

Ситуація ускладнюється тим, що республіканці внесли на розгляд Конгресу законопроект, згідно з яким роботодавці повинні перевіряти номери соціального страхування на відповідність з федеральними базами даних, щоб упевнитися в легальності перебування працівника на території США. Зараз це не є обов’язковим в більшості штатів і залишається на совісті самого іммігранта.

«Жорсткий підхід Трампа викликав велике занепокоєння», – говорить Том Вілсак, який протягом восьми років очолював міністерство сільського господарства під час президентського терміну Барака Обами, а сьогодні виконуючий обов’язки директора Ради з експорту молочних продуктів США. На його думку, індустрія вже не перший рік щосили намагається впоратися зі скороченням і старінням робочої сили. Це спонукає компанії інвестувати більше коштів у нові технології.

В результаті фермери і продовольчі компанії все частіше переходять на автоматизацію доїння і годівлі тварин, переробки курки, вирощування сільськогосподарських культур і збору врожаю. Розглядаються можливість автоматизації збору навіть таких тендітних культур, як полуниця і персики.

Водночас підприємці підвищують заробітну плату робітникам, які залишилися. «Мантра для сільського господарства сьогодні така: автоматизуй все, що можливо, і добре плати тим, без кого точно не можна обійтися», – говорить Пол Піттман, генеральний директор трасту Farmland Partners, який інвестує в північноамериканські сільськогосподарські угіддя.

Згідно з нещодавнім звітом Міністерства сільського господарства США, в цьому році середня заробітна плата склала $13,23 за годину, що на 4% більше, ніж рік тому. На думку експертів, за рахунок автоматизації ця цифра буде тільки рости.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua