Топ-3 професій в епоху ШІ


Топ-3 професій в епоху ШІ

Бюро статистики праці США опублікувало прогноз найбільш затребуваних професій в епоху тотальної роботизації, яка настане вже через 10 років. З величезним відривом лідирують помічники з особистої гігієни, дипломовані медсестри і кухарі з офіціантами, повідомляє Quartz.

Чим зароблятимуть люди, коли на виробництві їх замінять роботи, в офісах – штучний інтелект, а за кермом – автопілот? Поки ніхто не може точно відповісти на це питання. Зрозумілим є одне: населення розвинених країн старіє, а значить, буде потрібно набагато більше персоналу по догляду за людьми похилого віку.

Бюро статистики праці США опублікувало прогноз того, які професії будуть найбільш затребуваними до 2026 року. Згідно з прогнозом, з’явиться 750 тисяч нових вакансій помічників з особистої гігієни і 426 тисяч вакансій помічників по дому. Обидві професії передбачають допомогу людям похилого віку, які живуть не в будинку для літніх людей, а в своїх квартирах і будинках. Різниця в тому, що помічники з особистої гігієни повинні володіти навичками надання першої допомоги або навіть мати медичний сертифікат.

На сьогоднішній день ці професії в США досить низько оплачуються – $10,66 на годину в порівнянні з середньою зарплатою $17,86 за годину. Найчастіше за таку тяжку і неприємну працю беруться жінки, «кольорові», іммігранти і люди з лише шкільною освітою (іноді і без неї). Якщо прогнози Бюро збудуться, кількість професіоналів у цій галузі зросте з 2,6 млн до 3,4 млн до 2026 року і складе 10% від усіх робочих місць, які будуть створені в найближче десятиліття. Тоді ця робота стане краще оплачуватися і перестане вважатися непрестижною.

На другому місці за зростанням числа вакансій в епоху роботизації і штучного інтелекту опинилися кухарі та офіціанти, вони займуть 580 тисяч нових робочих місць. Далі йдуть дипломовані медсестри (437 тисяч), після яких – ті самі працівники по дому. Тільки на п’ятому місці будуть розробники програмного забезпечення – число вакансій у цій сфері додасться до 2026 року на 253 тисячі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua