Королева Єлизавета II інвестувала в офшори мільйони фунтів


Королева Єлизавета II інвестувала в офшори мільйони фунтів

Фонд королеви Єлизавети II опинився серед клієнтів юридичної фірми Appleby, що займається реєстрацією офшорів, а також надає послуги з податкового планування та корпоративного управління.

Про це йдеться в міжнародному журналістському розслідуванні «райські папери».

Як повідомляє «Новая газета», компанія Appleby, архів якої потрапив до рук журналістів, була заснована у 1898 році на Бермудах, колонії Великої Британії.

Appleby вважалася одним з найбільш «чистих» офшорних реєстраторів світу: в компанії існувала сувора процедура перевірки клієнтів. Наприклад, багатьом людям з Росії Appleby відмовляла в реєстрації офшорів в зв’язку з їх родинним зв’язками з чиновниками або менеджерами держкомпаній або в зв’язку зі згадуванням їх імен у ЗМІ в контексті корупційних скандалів.

У дослідженні йдеться, що герцогство Ланкастера, яке керує активами особистого доходу королеви Єлизавети II, інвестувало у фонд на Кайманових островах. Цей фонд в свою чергу вкладав гроші в компанію, яка контролює скандальну фінансову організацію BrightHouse у Великій Британії.

BrightHouse надавала мікропозики клієнтам майже під 100% річних. У жовтні 2017 року органи нагляду визнали умови багатьох позик несправедливими та зобов’язали BrightHouse виплатити майже 15 мільйонів фунтів в якості компенсації 250 тисячам клієнтів.

Представник королеви Єлизавети II у відповіді на запит газети The Guardian визнав інвестиції в фонд на Кайманах, але при цьому підкреслив, що герцогству Ланкастера було невідомо про подальші вкладення в BrightHouse.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua