НКЦПФР виступила проти суворого регулювання криптовалют


НКЦПФР виступила проти суворого регулювання криптовалют

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) заявила, що не може підтримати законопроекти «Про обіг криптовалют в Україні» і «Про стимулювання ринку криптовалют і їх похідних в Україні» в поточній редакції.

Комісія наполягає на доопрацюванні законопроектів, враховуючи такі зауваження: використання терміна «криптовалюта» в законодавстві є невиправданим, оскільки за своєю суттю це поняття є результатом фінансового інжинірингу і не є «валютою», в зв’язку з цим вважає більш доцільним вживання терміна «криптоодиниця».

Регулятор відзначає, що правовий статус «криптовалют» в розвинених країнах відрізняється, і зазвичай, криптовалюта розглядається як фінансовий інструмент, інвестиційний актив або товар. «Саме таке визначення ми бачимо найбільш прийнятним», – додали в комісії.

Читайте також: Депутати запропонували легалізувати криптовалюту як фінактивів

Крім того, НКЦПФР вважає недоцільним запропоноване законопроектами суворе регулювання, оскільки на даному етапі (глобальної невизначеності в питанні регулювання ринку криптовалют) регулювання має відбуватися на основі принципів і полягати у введенні загальної правової «легалізації» фінансовим регулятором конкретної криптоодиниці, виходячи з характеру і кількості сторін операцій, які з нею здійснюються, системи її обліку, тощо.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НКЦПФР
В Контексті Finance.ua
Опитування