Суд РФ відхилив скаргу Києва у суперечці з Татнафтою на $144 млн


Суд РФ відхилив скаргу Києва у суперечці з Татнафтою на $144 млн

Верховний суд Росії відхилив касаційну скаргу України на постанову Арбітражного суду Московського округу по спору з компанією Татнефть (Росія) на $144 млн.

Про це йдеться в ухвалі суду від 31 жовтня.

“У передачі касаційної скарги для розгляду в судовому засіданні Судової колегії з економічних спорів Верховного суду Російської Федерації відмовити”, – йдеться в ухвалі.

Нагадаємо, що ще у 2014 році Міжнародний комерційний арбітраж виніс рішення у суперечці між російською Татнефтью і Україною на користь російської компанії.

Татнефть вимагала стягнути з України збитки, понесені в результаті протизаконного збройного захоплення у жовтні 2007 року компанії Укртатнафти групою Приват.

Відзначається, що претензії Татнафти становили $2,4 млрд, у кінцевому рішенні арбітраж знизив розмір компенсації до $112 млн.

29 листопада 2016 року Апеляційний суд Парижа залишив у силі два арбітражні рішення, що зобов’язують Україну виплатити Татнафті $112 млн компенсації, а також відсотки.

У квітні компанія Татнефть подала клопотання до Федерального окружного суду округу Колумбія про примусове виконання арбітражного рішення від 29 липня 2014 року, згідно з яким Україна зобов’язана виплатити Татнефті $144 млн ($112 млн плюс відсотки).

Крім того, пізніше компанія подала ще 2 клопотання про примусове виконання арбітражного рішення в Комерційний суд у Лондоні і в Арбітражний суд міста Москви.

Пізніше Московський суд відмовив прийняти позов про стягнення з України $144 млн.

У серпні Арбітражний суд Московського округу скасував ухвалу суду першої інстанції і направив справу на розгляд суду першої інстанції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування