Статки Ахметова зрівнялись з ВВП європейської та азійської країн (інфографіка)


Статки Ахметова зрівнялись з ВВП європейської та азійської країн (інфографіка)

В абсолютному значенні найбільше примножив статки лідер рейтингу Рінат Ахметов. Він став багатшим на $2,8 млрд, що дорівнює сукупному статку Віктора Пінчука (2-й рядок рейтингу) і Костянтина Жеваго (3-й рядок рейтингу).

Лідером по втратах в абсолютному значенні став Ігор Коломойський, який за рік збіднів на $129 млн.

Зібравши воєдино статок 100 найбагатших українців, можна придбати 3% акцій найдорожчої компанії у світі – Apple, 10% акцій найприбутковішої компанії у світі Walmart або 41% акцій самого дорогого автовиробника General Motors.

Статки Ахметова зрівнялися з ВВП Таджикистану ($6,9 млрд) і Молдови ($6,8 млрд). А сукупний статок 100 найбагатших українців – з ВВП Латвії ($27,7 млрд).

Для українця з середньою зарплатнею знадобиться 2,1 млн років, щоб заробити нинішній статок Ріната Ахметова. При мінімальній зарплатні на це піде 4,8 млн років.

З $26,7 млрд сумарної вартості всіх активів більше половини припадає на металургію, агробізнес і харчопром, а також ПЕК.

Подібний результат говорить про те, що національна економіка все ще сконцентрована у руках невеликої групи осіб. І при цьому залишається сировинним придатком Європи. А значить, повністю залежить від зовнішньої кон’юнктури, яка зараз сприятлива.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua