Вчені відкрили революційний спосіб утилізації ядерних відходів


Вчені відкрили революційний спосіб утилізації ядерних відходів

Фахівці Ратгерського університету (США) розробили дуже ефективну «молекулярну пастку» для радіоактивних йодидів у відпрацьованому ядерному паливі, яку можна використовувати повторно.

Пастка нагадує крихітну пористу губку. Внутрішня поверхня одного грама цієї речовини може розтягнутися і покрити п’ять баскетбольних майданчиків 28 на 15 м. А якщо туди потрапляють радіоактивні солі йодистоводневої кислоти, вони залишаються там навіки.

«Цей тип матеріалу має величезний потенціал через свою високу пористість, – говорить професор Цзин Лі, один з авторів статті, що вийшла в журналі Nature Communications. – У неї набагато більша площа, ніж у губки, і вона може вловлювати багато чого».

У процесі переробки відпрацьоване ядерне паливо виділяє радіоактивний молекулярний йод і органічний йодид у вигляді газу, який викликає рак і забруднює навколишнє середовище. Зазвичай для їх зберігання використовується твердий абсорбент на зразок кварцу, окису алюмінію і цеоліту, але вони не дуже ефективно вбирають і дорого коштують, говорить Лі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування