В уряді розповіли, яка з країн ЄС найбільше купує українську агропродукцію


В уряді розповіли, яка з країн ЄС найбільше купує українську агропродукцію

У січні-вересні 2017 року експорт українських аграрних та харчових товарів до країн Європейського Союзу збільшився на 39,8%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, і становив 4,177 млрд дол.

Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольгу Трофімцеву.

“За результатами січня-вересня 2017 року, експорт українських аграрних та харчових товарів до країн Європейського Союзу збільшився на 39,8% та становив $4,177 млрд. При цьому імпорт із європейських країн зріс на 11,7% та становив $1,581 млрд”, – сказала Трофімцева.

За її словами, збільшення українського експорту до ринків країн ЄС відбулось в основному за рахунок зростання обсягів постачання таких продуктів, як кукурудза – на 57,4%, насіння свиріпи або ріпаку – на 72,9%, соняшникова олія – на 23%. “Окрім того, значно зросло постачання м’яса та харчових субпродуктів птиці, меду, кондитерських виробів, маргаринової продукції та таких цікавих нішевих продуктів, як сорго чи насіння льону”, – зазначила Трофімцева.

Вона додала, що ключовими імпортерами української сільськогосподарської та харчової продукції серед країн ЄС є Нідерланди з часткою 17,6%, Іспанія – 15,5%, Польща – 12,9%, Італія – 11,9% та Німеччина – 9,9%.

“На ринках ЄС зростає попит на українську готову продукцію. Наприклад, за січень-вересень 2017 року було експортовано вершкового масла на суму $12,6 млн, а у той самий період 2016 року ця цифра становила лише $5 тис.. Також зросли поставки українського морозива, згущеного молока, крохмалю, кондитерських виробів з цукру тощо”, – відзначила Трофімцева.

Заступник міністра нагадала, що станом на сьогодні вже повністю використані тарифні квоти на цілу низьку українських аграрних товарів: цукор, мед, ячмінь, ячмінна крупа та борошно, оброблені томати, виноградний та яблучний сік, кукурудза, пшениця.

“Серед додаткових торговельних преференцій, які вступили в дію з 1 жовтня 2017 року, українські експортери вже повністю використали квоти на мед обсягом 2 500 тонн. На 36,5% використані квоти на оброблені томати, а на 5,9% – квота на ячмінну крупу та борошно. У повному обсязі наразі залишаються не вичерпаними додаткові торговельні преференції на виноградний сік – 500 тонн та овес – 4 000 тонн”, – резюмувала Трофімцева.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua