Ілон Маск: «Відмова від ВДЕ приведе нас назад у Середньовіччя» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ілон Маск: «Відмова від ВДЕ приведе нас назад у Середньовіччя»

Світ
2314
Інтерес Австралії до сонячної енергетики і систем зберігання енергії зумовлений не тільки прагненням до екологічного способу життя. Ціни на електрику в країні вважаються найвищими в світі, а деяким жителям доводиться економити на всьому, щоб оплатити рахунки. В інтерв’ю Channel 9 глава Tesla Ілон Маск пообіцяв докласти всіх зусиль, щоб поліпшити ситуацію, а також назвав відновлювану енергетику захистом від «розпаду цивілізації».
За даними Electrek, тарифи на електроенергію в Австралії вважаються найвищими в світі. Жителі деяких регіонів Південної Австралії платять близько 47,13 центів за кВт*год – це рекордний показник, до якого інші країни поки не наблизилися. Через такі тарифи багато сімей не можуть дозволити собі оплату рахунків і змушені економити навіть на найнеобхіднішому. Деякі не встигають заплатити на електрику вчасно і залишаються без світла.
Очолювана Ілона Маском компанія Tesla нещодавно почала співпрацювати з Австралією. У країні вже користуються популярністю домашні системи зберігання енергії Powerwall. А в липні компанія повідомила, що встановить найбільшу в світі літій-іонну батарею ємністю 129 МВт*год на вітряній фермі в Джеймстауні, Південна Австралія.

У передачі 60 Minutes на каналі Channel 9 Ілон Маск визнав, що не знав про енергетичну кризу в Австралії. «Країна така багата на природні ресурси, навіть при використанні викопного палива електрика має бути дешевою». Маск також був здивований, коли дізнався, що багато сімей ледве справляються з оплатою рахунків. «Ми будемо працювати старанніше», – пообіцяв глава Tesla, маючи на увазі встановлення систем зберігання енергії і сонячних батарей.
У країні вже встановлено кілька енергетичних систем компанії. Так, в місті Логан система Powerpack на 95 кВт*год економить місцевим сім’ям близько $1,5 млн.
В інтерв’ю Маск відзначив важливість впровадження відновлюваних джерел енергії. «Рано чи пізно, [викопні ресурси] закінчаться. І перед нами буде стояти вибір – розпад цивілізації і відкат до Середньовіччя або пошук відновлюваних джерел».
За матеріалами:
hightech.fm
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас