Україна увійшла до трійки світових виробників горіхів


Україна увійшла до трійки світових виробників горіхів

Світовими лідерами з виробництва волоських горіхів є Китай і США. Ці країни займають 50% і 29% світового виробництва горіхів відповідно. ЄС (сумарно), Чилі та Україна з частками по 5% поділяють третє місце. Зокрема, Україна виробляє близько 110 тис. тонн горіхів. Дані озвучує асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”.

За підсумками 2016 року Україна експортувала 27 тис. тонн лущених горіхів на суму $65 млн.

Основним ринком збуту для українських волоських горіхів є ринок Азії і Європи. Основною позицією експорту в країни Європи є волоські горіхи очищені. Поставки цієї продукції за вказаний період зросли на 16% і в 2016 році експорт склав майже 7 тис. тонн, що в грошовому вираженні складає $25 млн. Таким чином, Україна виступає четвертим найбільшим постачальником горіхів в ЄС, поступаючись лідерством лише США, Молдові та Чилі.

“Головною проблемою в експорті волоських горіхів є неоднорідність партій і відповідно їх ціна, – коментує Дар’я Гриценко, експерт аграрних ринків асоціації “Український клуб аграрного бізнесу. – Більше 90% горіхів вирощується домогосподарствами і потім збираються і формуються в партію для експорту. Такі горіхи не є сортовими і значно поступаються за зовнішніми характеристиками тим же американським і чилійським. Для нарощення експорту горіхів необхідно збільшувати площі під промисловими насадженнями, вирощувати сортові горіхи, придатні для подальшої обробки та експорту”.

Що стосується врожаю 2017 року, то за прогнозами він буде майже в 1,7 разів більший, ніж в 2016 році. Світовий обсяг волоського горіха в сезоні 2017/18 експерти порівнюють з обсягом попереднього сезону. Для вітчизняних виробників це означає, що ціна реалізації ядра горіха в Європі (основний ринок збуту ядра українського горіха) істотно не зміниться. Отже, закупівельну ціну від заготівельників буде неможливо завищувати, підкреслили в асоціації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua