Винайдено небиткий екран смартфона зі срібла і графена


Винайдено небиткий екран смартфона зі срібла і графена

Вчені з Університету Сассекса створили новий матеріал для екранів смартфонів. Поєднання срібла і графена дозволяє створювати яскраві екологічно чисті екрани, які будуть коштувати в десятки разів дешевше від існуючих аналогів, пише Science Daily.

Команда дослідників з Університету Сассекса під керівництвом професора Алана Далтона розробила нову технологію створення сенсорних екранів. Вона дозволить створювати пристрої, які споживають менше енергії, точніше реагують на дотики, не тьмяніють під впливом повітря і не б’ються.

За словами професора Далтона, оксид індію-олова, використовуваний в даний час у виробництві екранів для смартфонів, — крихкий і дорогий матеріал, видобуток якого до того ж пов’язаний з серйозним забрудненням навколишнього середовища. Кращою альтернативою цьому матеріалу є срібло, яке не менш дороге, але завдяки новій технології використовується в надзвичайно малих кількостях.

Вчені об’єднали срібні нанодроти з графеном — двовимірною вуглецевою речовиною. В результаті вийшов новий гібридний матеріал з продуктивністю, що не поступається існуючим технологіям, який коштує в десятки разів дешевше і не пов’язаний із забрудненням атмосфери. А головне — не б’ється навіть при падінні на асфальт, бетон або камінь.

«Срібні нанодроти раніше використовувалися в сенсорних екранах, але ніхто не намагався з’єднати їх з графеном, — говорить професор Далтон. — Додавання графена в срібну нанодротову мережу збільшує його здатність проводити електрику приблизно в десять разів. Це означає, що ми можемо використовувати набагато меншу кількість срібла, щоб отримати таку ж або кращу продуктивність. В результаті екрани будуть більш точно реагувати на дотики і споживати менше енергії».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua