LCR і NSFR: Нацбанк планує ввести нові вимоги до ліквідності банків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

LCR і NSFR: Нацбанк планує ввести нові вимоги до ліквідності банків

Фондовий ринок
831
Національний банк планує ввести нові вимоги до ліквідності банків в 2018-2019 роках.
Про це повідомив заступник глави Національного банку Дмитро Сологуб під час виступу на CIS bankers VI Ukrainian Banking Forum.
Зокрема, Національний банк запланував введення в 2018 році показника LCR (норматив короткострокової ліквідності), а в 2019 – показника NSFR (норматив довгострокової ліквідності).
“Для банків, напевно, не сюрприз, що ми вводимо показник LCR. Сподіваємося, що скоро почнеться його тестовий період, який триватиме до 6 місяців, і в 2018 році показник буде введений в експлуатацію. Напевно, введення цього показника не буде революцією на відміну від того ж показника NSFR, який є більш значною зміною оцінки ліквідності в банківській системі. Потрібно розуміти, що наше завдання – не навісити на банківську систему, яка тільки відновлюється, багато регуляцій. Ми вибудовуємо розумний нагляд”, – зазначив Сологуб.
Також він повідомив, що стабілізація в банківському секторі дає можливість системно впроваджувати стандарти управління ліквідністю і вимоги до капіталу відповідно до європейського законодавства (пакет CRR/CRD IV) – на основі рекомендацій Базеля III.
Так, у НБУ є плани щодо буферів капіталу і нової структури капіталу банків.
За словами Сологуба, до мікропруденціальних інструментів, які планує вводити НБУ, відносяться щорічне стрес-тестування банків, SREP (Supervisory Review and Evaluation Process) і оцінка життєздатності банків.
“Це не означає, що співробітники НБУ будуть з ранку до вечора тестувати банки і перевіряти їх на життєздатність. Швидше за все ці інструменти – це вибудовування автоматичних процедур, адже те ж стрес-тестування не проводитиметься за жорсткими економічними сценаріями. Це буде регулярна оцінка за базовим економічним сценарієм. Беручи до уваги, що банківська система пройшла і перевірку якості портфеля, і 351-шу постанову, і діагностику щодо пов’язаних осіб, мені здається, що стрес-тестування не покаже вже якихось проблем, адже банки вже прозорі до краю”, – додав заступник глави НБУ.
Він розповів, що НБУ, в свою чергу, також стає прозорим в усіх відношеннях, почавши щомісячну публікацію оборотно-сальдової звітності банків.
У планах Нацбанку також публікація звітності банків з розбивкою корпоративного кредитного портфеля за сегментами, економічних нормативів у розрізі банків, а також введення нового веб-сайту регулятора.

Довідка Finance.ua:

  • НБУ вводить щорічну діагностику найбільших банків з 2018 року, в яких сконцентровані 95% активів системи.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас