Amazon стане першою в світі компанією, яка коштує $1 трлн


Amazon стане першою в світі компанією, яка коштує $1 трлн

Amazon, яка займається вже майже всім — від продажу товарів і хостингу до вантажоперевезень і виробництва фільмів, — стала найбільш швидкозростаючою компанією за всю історію США. У найближчі роки у неї є всі шанси досягти рекордної капіталізації в $1 трлн, пише Phys.org.

Річна виручка Amazon може досягти $200 млрд вже 2018 року, хоча позначки в $100 млрд вона досягла якихось два роки тому. Швидше цю дистанцію подолала лише нафтова компанія Exxon, коли в 1998 році купила Mobil. Іншим «іконам» американського бізнесу знадобилося набагато більше часу: Berkshire Hathaway (фонд Уоррена Баффета) — сім років, Walmart — шість, Apple — п’ять.

Amazon — унікальне явище в бізнесі. У минулому році вона найняла на роботу 111 тис. осіб по всьому світу. В цьому році компанія збільшить штат ще на 136 тис. осіб, не рахуючи 87 тис. співробітників нещодавно придбаної продуктової мережі Whole Foods та 120 тис. тимчасових працівників. Всього на Amazon в 2018 році працюватиме близько 700 тис. осіб, що можна порівняти з досить великим містом. Не дивно, що місяць тому Amazon заявила про будівництво другої штаб-квартири на 50 тис. осіб і вартістю $5 млрд.

Зазвичай такі темпи зростання спостерігаються у невеликих компаній або стартапів на ранній стадії розвитку. Однак Amazon — велика корпорація. Одна з можливих причин — лояльність акціонерів. Вже багато років вони не претендують на прибуток, а задовольняються лише зростанням вартості акцій, які з 1997 року зросли в… 666 разів (з $1,5 до $1 тис.). Мало які великі корпорації можуть похвалитися такою свободою: мало які акціонери дозволять керівництву нескінченно реінвестувати прибуток. Зупинити зростання Amazon може тільки держава. Європейська влада вже стурбована розростанням корпорації і оштрафувала на $300 млн за недоплату податків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування