ГПУ підозрює 24 українські IT-компанії у відмиванні близько 350 млн доларів


ГПУ підозрює 24 українські IT-компанії у відмиванні близько 350 млн доларів

Придніпровський районний суд міста Черкаси частково задовольнив клопотання слідчого Генеральної прокуратури та заарештував майно 24 українських IT-компаній.

Про це свідчить рішення суду від 6 жовтня 2017 року.

Згідно з матеріалами справи, Генпрокуратура підозрює зазначені компанії в отриманні незаконного доходу і відмиванні коштів в сумі близько 350 млн доларів, отриманих від імпорту електронних товарів і послуг. За інформацією слідства, компанії отримували прибуток за електронні ігри та іншу аудіовізуальну продукцію, після чого виводили гроші за кордон через мережу фіктивних і проміжних підприємств. Також обвинувачені завищували обсяги одержуваного прибутку в звітності, щоб легалізувати і вивести за кордон так звані “брудні гроші”.

Крім того, прокуратура звинувачує підозрюваних у легалізації коштів, отриманих від надання громадянам доступу до ігор у віртуальному казино “Парі-Матч” в спеціально обладнаних закладах, через термінали поповнення рахунків, а також через інтернет-сайти (як відомо, гральний бізнес заборонений в Україні. – ред.). Але і це ще не все, фігуранти справи перенаправляли отриманий прибуток на територію Росії, використовуючи при цьому заборонені Національним банком України платіжні системи. зокрема, гроші переправлялися через такі системи, як Interkassa, Wallet one/Єдиний гаманець, Paymega, Webmoney, Яндекс.Гроші і QIWI Wallet.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок Кримінал
Все, що ми знаємо про:ГПУ
В Контексті Finance.ua
Опитування