Вчені створили двовимірний «ідеальний» транзистор


Вчені створили двовимірний «ідеальний» транзистор

Відкриття належить австралійським вченим з Королівського Мельбурнського технологічного інституту. Вони заявляють, що такі відкриття бувають раз на десятиліття. Новий матеріал здатний змінити багато технологічних процесів у хімії і вдосконалити електроніку, забезпечивши їй «ідеальний» транзистор, передає їхні слова видання Futurism.

Щоб створити 2D-матеріал, що проводить електрику, команда дослідників розчиняла одні метали в інших. Вчені домагалися того, щоб на поверхні утворилася тонка оксидна плівка товщиною всього в два атоми, яка легко відшаровується від решти металу. Вони кажуть, що це дуже проста процедура, схожа на спінювання молока при приготуванні капучіно. Щоб провести процес, не обов’язково мати якусь технічну експертизу – теоретично, кожен зможе його повторити. Важливість процесу в тому, що він може бути застосований до третини елементів періодичної таблиці.

Дослідники кажуть, що бачать найбільші перспективи нового матеріалу в сфері електроніки. На їхню думку, він являє собою основу для «ідеального» транзистора. Його застосування дозволить зробити електронні девайси в рази швидшими, а сховища даних в рази ширшими. Як тільки оксидний шар знятий з розплавленого металу, його можна використовувати в транзисторах. При цьому не тільки підвищується потужність, але і знижується енергоспоживання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua