На початку 2018 року Google досягне «квантової переваги»


На початку 2018 року Google досягне «квантової переваги»

На початку наступного року квантовий комп’ютер Google, оснащений 22-кубітовим чіпом, почне обчислення складної задачі, розв’язування якої зайняло б на класичному комп’ютері мільярди років. Успіх буде означати настання «квантової переваги» – переломного моменту, в який квантовий комп’ютер зробить те, що раніше вважалося неможливим, пише Wall Street Journal.

Компанії та університети в усьому світі беруть участь у створенні квантових комп’ютерів, але лідером у цій гонці залишається Google. У травні IBM представила квантовий чіп з 16 кубітами, який став сенсацією і планувався до впровадження для квантових комп’ютерів загального призначення. Потім вийшло інтерв’ю з Джоном Мартінісом, главою підрозділу Google з квантових апаратних засобів, в якому він повідомив, що у Google є 22-кубітовий чіп.

Квантові чіпи Google знаходяться в лабораторії компанії в Санта-Барбарі, де їх тримають в спеціальних резервуарах – кріостатах. Стиснутий гелій і рідкий азот, що перекачується з морозильного резервуара, охолоджують всередині кріостата до -273,11 °C. Це необхідно для збереження надпровідності. Така складна і дорога настройка означає, що Google і інші компанії, швидше за все, продаватимуть квантові обчислення через хмару за чималі гроші.

Команду з розробки квантових технологій в Google очолює Хартмут Невен, який раніше курирував найбільш інноваційні проекти компанії: від програмного забезпечення для розпізнавання облич до Google Glass. «На цьому комп’ютері взагалі немає транзисторів, – каже Невен. – Це зовсім інший вид – справжній уродженець мультивсесвіту».

Потужності стандартного і квантового комп’ютера настільки різняться, що їх насилу можна порівняти. Так, маючи на руках 300-бітний класичний чіп, можна зробити калькулятор або нескладний датчик для «розумного» дому. Маючи 300-кубітний квантовий чіп, можна отримати пристрій з обчислювальною потужністю, яка дорівнює числу, яке записується у вигляді двійки з 90 нулями. Це число більше, ніж кількість атомів у Всесвіті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua