В Україні ще немає правил розпорядження грошима Дорожнього фонду


В Україні ще немає правил розпорядження грошима Дорожнього фонду

Міністерство інфраструктури спільно з “Укравтодором” повинні невідкладно посилити роботу з обласними держадміністраціями та вирішити питання з порядком розпорядження коштами Державного дорожнього фонду. Про це після спілкування з представниками ОДА, в рамках огляду доріг у трьох областях, заявив віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.

“З подивом сприйняв інформацію від двох ОДА про те, що кінцевого розуміння, як здійснювати управління та утримання доріг місцевого значення, у них немає. І це фактично за два місяці до старту Дорожнього фонду”, — зазначив віце-прем’єр.

Він нагадав, що з 1 січня 2018 року в Україні запрацює Державний дорожній фонд і дороги перейдуть в управління обласних державних адміністрацій. Кабмін передбачив у проекті держбюджету-2018 11,4 млрд грн на розвиток доріг місцевого значення.

“Щоб ми не опинилися в ситуації, коли в деяких областях взимку дороги будуть нерозчищені і людям доведеться відчувати дискомфорт, Мінінфраструктури спільно з “Укравтодором” необхідно невідкладно посилити роботу з ОДА”, — зазначив Кістіон.

Крім усього іншого, відкритим залишається основне питання: хто ж буде розпорядником коштів Дорожнього фонду. Згідно з Бюджетним кодексом України, головним розпорядником субвенцій має бути центральний орган виконавчої влади. Міністерство фінансів наполягає, щоб “Укравтодор” оперував засобами Дорожнього фонду. Але це ніяк не узгоджується з децентралізацією, нарікають в ОДА.

“Якщо слідувати логіці реформи децентралізації, то розпорядником коштів — 35% від надходжень Дорожнього фонду — повинні бути саме ОДА. Тому логічно, щоб Мінінфраструктури вийшло з пропозицією до уряду — внести зміни в Бюджетний кодекс України. Тому Порядок розпорядження коштами Дорожнього фонду, який вже півроку розробляється Мінінфраструктури, цю проблему поки що не вирішує”, — вважає Кістіон.

Довідка Finance.ua:

  • Щорічно вартість ремонтних робіт на автошляхах України оцінюється в 60 млрд гривень.
  • За рейтингом якості доріг The World Economic Forum, Україна посідає 137 місце з 144.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування