Голландія закриє всі вугільні електростанції до 2030 року


Голландія закриє всі вугільні електростанції до 2030 року

Крім того, в Нідерландах приймуть нові стандарти виробництва, які зобов’яжуть вугільні електростанції скоротити викиди ртуті, діоксиду азоту та сірчистого ангідриду вже з 2021 року, повідомляє PV Magazine.

Уряд Голландії оголосив, що до 2030 року всі вугільні електростанції в країні будуть закриті. Ця новина стала справжнім ударом для власників трьох найновіших в Європі вугільних електростанцій. Компанії Engie, RWE і Uniper в 2015 році інвестували в їх відкриття величезні кошти, і тепер понесуть колосальні збитки.

«У сусідній Німеччині сталося небувале зростання виробництва “чистої” енергії. Це обвалило оптові ціни на електроенергію, але вугільні електростанції Голландії не змогли вчасно це передбачити і прорахувати можливі наслідки», – пояснив фінансовий аналітик IEEFA Жерар Вінн.

Зараз стає в принципі невигідно і навіть небезпечно інвестувати в нові або вже існуючі вугільні електростанції, оскільки Голландія приєдналася до великої групи країн Євросоюзу, які планують повністю перейти на відновлювані джерела енергії.

Уряд Нідерландів збирається представити конкретний план зі скорочення парникових викидів в атмосферу до 2030 року. Будуть прийняті нові стандарти виробництва, які зобов’яжуть вугільні електростанції скоротити викиди ртуті, діоксиду азоту та сірчистого ангідриду. Ці стандарти будуть обов’язкові для виконання з 2021 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua