Який курс гривні очікує бізнес - опитування НБУ


Який курс гривні очікує бізнес - опитування НБУ

Національний банк зазначає, що очікування бізнесу щодо інфляції стабілізувалися на тлі подальшого зниження девальваційних очікувань.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

Очікування бізнесу щодо зростання споживчих цін стабілізувалися (на рівні 10% в наступні 12 місяців) на тлі подальшого зниження девальваційних очікувань.

Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України в третьому кварталі 2017 року.

Читайте також: Експерти спрогнозували курс гривні на кінець 2017 року

Основним фактором впливу на зростання споживчих цін в Україні бізнес продовжує визнавати витрати на виробництво.

При цьому респонденти відзначили посилення його ролі – 73,1% відповідей у ​​порівнянні з 70,5% в II кварталі 2017 року.

Продовжують поліпшуватися очікування бізнесу щодо зростання обсягів виробництва товарів і послуг (баланс очікувань – 17,5% в порівнянні з 14,2% в II кварталі).

Третій квартал поспіль керівники підприємств покращують очікування щодо пожвавлення ділової активності.

Індекс ділової активності підвищився до 117,4% (у попередньому кварталі – 114,3%).

Пожвавлення ділової активності очікують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім будівництва.

Найбільш оптимістично налаштовані керівники підприємств переробної промисловості (127,1%), транспорту та зв’язку (122,9%), а також торгівлі (120,2%).

Збереження стабільності на валютному ринку в III кварталі поточного року сприяло ослабленню девальваційних очікувань бізнесу.

Очікуваний середній курс гривні зміцнювався другий квартал поспіль – до 28,46 UAH/USD (у II кварталі 2017 – 28,68 UAH/USD).

При цьому, частка респондентів, які очікують, що курс гривні протягом наступних 12 місяців не перевищить 27,00 UAH/USD, зросла до 21,1% з 14,8% в II кварталі 2017 року.

Частка підприємств, які планують брати банківські кредити, залишилася практично на рівні попереднього кварталу – 38,5% (у II кварталі 2017 – 38,2%).

Водночас частка респондентів, які мають намір залучати фінансування в національній валюті, зменшилася до 81,5%.

Найбільше налаштовані брати кредити в національній валюті керівники підприємств сільського господарства, торгівлі, енерго- і водопостачання.

Опитування проводилося з 4 серпня по 4 вересня 2017.

В опитуванні взяли участь 670 підприємств з 22 регіонів країни (без врахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької та Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.

Результати опитувань – це відображення лише думки респондентів-керівників підприємств України, а не оцінки Національного банку.

Довідка Finance.ua:

 • У липні Національний банк за результатами опитування ділових очікувань підприємств констатував очікування бізнесом зниження споживчих цін в середньому на 9,9%
 • А також середнього обмінного курсу гривні на рівні 28,68 UAH/USD в наступні 12 місяців.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua