Натрієві батареї на 80% дешевші від літієвих


Натрієві батареї на 80% дешевші від літієвих

Літій-іонні батареї володіють чудовою продуктивністю, але коли мова заходить про вартість, у них є конкуренти. Наприклад, винайдені в Стенфордському університеті дешеві акумулятори на основі натрію здатні накопичувати стільки ж енергії, скільки і кращі літієві.

Чженань Бао та її колеги не перші, хто створив натрій-іонну батарею. Але вони переконані, що підхід, який вони описали в статті журналу Nature Energy, дозволить їм розробити акумулятор, який буде коштувати на 80% дешевше, ніж літій-іонний, зберігши ті ж показники енергоємності.

«Ніщо не може перевершити літій за продуктивністю, – вважає Бао, – але це настільки рідкісний і дорогий метал, що нам доводиться створювати високопродуктивні, але дешеві батареї на основі наявних в достатку елементів, наприклад натрію».

Інновація стенфордський вчених полягає в створенні нового типу катода і оптимізації циклу заряду/розряду. Новий катод батареї виготовлений з натрієвої солі, а анод – з фосфору. Як електрод в прототипі вчені використовували позитивно заряджений іон натрію і негативно заряджений міо-інозитол, що значно збільшило продуктивність батареї.

Вчені в основному прагнули знизити вартість акумулятора і підвищити його ефективність у порівнянні з літій-іонними аналогами. У майбутньому вони збираються досліджувати можливість поліпшення об’ємної щільності енергії – наскільки великими мають бути натрій-іонні батареї, щоб зберігати стільки ж енергії, як і літій-іонні. В цілому, винахідники вже задоволені результатом, але переконані, що могли б поліпшити продуктивність фосфорного анода, пише Stanford News.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua