Пісні Майлза Девіса і Deep Purple записали на синтетичну ДНК


Пісні Майлза Девіса і Deep Purple записали на синтетичну ДНК

ДНК — надійний природний спосіб зберігання інформації з терміном служби в кілька тисяч років. Компанія Twist Bioscience має намір поставити її синтетичний аналог на службу людству і записувати на ДНК цифрові дані. Новий успіх стартапу — запис на ДНК кількох музичних композицій. Про розробку пише Fast Company.

Технологія запису цифрової інформації на ДНК була теоретично розроблена ще в 80-ті роки минулого століття. Для цього пропонувалося переводити нулі і одиниці вихідного коду в чотири основи ДНК (А, Т, Ц, Г), а потім синтезувати отриману послідовність. Прогрес в галузі технологій зробив концепцію тридцятирічної давності здійсненною. Технологія, яку використовує компанія Twist Biosciences, грунтується на синтезі ДНК на кремнії, і вона дешевша і швидша за попередні підходи. Отримавши цифровий файл, співробітники компанії з нуля створюють на його основі крихітний зразок ДНК: його неможливо побачити, але він буде зберігати інформацію протягом тисяч років.

Емілі Лепруст, виконавчий директор Twist Bioscience, вважає синтетичну ДНК кращим засобом для тривалого зберігання даних. Хоча вартість процесу запису, як і раніше, залишається високою (точну ціну компанія не розкриває), у міру його здешевлення ДНК замінить магнітні стрічки, які сьогодні використовуються для довгострокового зберігання інформації — вони можуть почати руйнуватися вже через кілька десятиліть.

Успішно продемонструвавши можливості зберігання на ДНК такої інформації, як фотографії кішок і відео, Twist Bioscience (спільно з дослідниками з Microsoft і Вашингтонського університету) перейшла до наступного етапу: створення архівного музичного запису, який буде доступний протягом тривалого часу. Для цього вони обрали дві композиції — «Tutu» Майлза Девіса (живий запис з джазового фестивалю в Монтрьо 1986 року) і хіт Deep Purple «Smoke on the Water». За словами Лепруст, записи вийшли ідеальними, і будь-хто зможе послухати їх, наприклад, через триста років — достатньо буде скористатися машиною, що читає ДНК. Отриманий музичний архів стане частиною програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу», що зберігає глобальну культурну спадщину.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua