UBS: «Роботаксі знизять вартість проїзду на 80%»


UBS: «Роботаксі знизять вартість проїзду на 80%»

Аналітики фінансового холдингу UBS прогнозують різке зниження цін на послуги транспорту після появи робомобілів. Головною причиною змін на ринку стануть сервіси райдшерингу, такі як Uber і Lyft. Як тільки вони перейдуть на безпілотники, вартість проїзду почне знижуватися до рекордних показників.

Роботаксі повністю змінять транспортний ринок, впевнені експерти UBS. У своєму дослідженні аналітики відзначили, що зміни торкнуться як особистого, так і громадського транспорту.

Райдшерингові сервіси, які вже давно потіснили традиційні служби таксі, будуть пропонувати послуги за рекордно низькою ціною. Компаніям більше не доведеться витрачатися на послуги водіїв, а також підлаштовуватися під графік співробітників.

Uber вже проводила випробування безпілотників в США. Конкурент Lyft збирається перевести частину автопарку таксі на безпілотники, розроблені Ford. Також стартап планує запустити в Сан-Франциско роботаксі на основі звичайних автомобілів, обладнаних системами Drive.ai. Паралельно з цим Lyft співпрацює з гуглівською компанією Waymo.

Посилення конкуренції також зіграє свою роль в зниженні цін. «Витрати пасажирів на поїздки скоротяться на 80% в порівнянні з нинішніми показниками», – цитує аналітиків CNBC.

У цих умовах володіння власним автомобілем обійдеться в два рази дорожче. За прогнозами RethinkX, через 15 років лише 20% американців володітимуть власними машинами. Невигідними виявляться навіть поїздки на громадському транспорті. Але у цього переходу буде маса переваг. Експерти вважають, що спектр мобільності стане ширшим, число ДТП скоротиться, а кожне домогосподарство щороку заощаджуватиме $5 908 на транспортних витратах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua