Tesla за своєю структурою неприбуткова - інвестор Джим Чанос


Tesla за своєю структурою неприбуткова - інвестор Джим Чанос

Відомий трейдер і інвестор Джим Чанос в інтерв’ю Bloomberg нагадав про обіцянки, які Tesla давала ще три роки тому. Чанос зазначив, що компанія повинна була стати прибутковою до 2017 року, але з року в рік вона продовжує втрачати гроші. Водночас на ринок електромобілів виходять серйозні конкуренти.

В інтерв’ю Bloomberg інвестор Джим Чанос назвав Tesla неприбутковою за структурою компанією з надмірною часткою позикового капіталу. «Якщо вірити сказаному три роки тому, то Tesla повинна отримувати прибуток вже зараз. Тепер цей термін змістився до 2020 року. Вважаю, в 2019-му мова піде вже про 2025 рік», — іронічно зауважив Чанос.

Трейдер і раніше критикував компанію Ілона Маска. Чанос відомий своїми ставками на зниження, і у випадку з Tesla він рекомендував займатися саме короткими продажами. Він також назвав акції компанії «культовими», а її інвесторів — надмірними оптимістами.

Незважаючи на це, акції компанії в цьому році зросли на 59%, а за капіталізацією Tesla в певний момент обходила GM і Ford.

Хоча Чанос визнає, що Маск має візіонерські якості, а випущений седан Tesla Model S виглядає привабливо, у компанії все одно багато недоліків. У розробці безпілотних технологій Tesla вже відстала від конкурентів, а випуск електрокара Model 3 став поспішним рішенням на догоду інвесторам, впевнений Чанос. Також трейдер розкритикував купівлю компанії SolarCity, яка займається виробництвом і встановленням сонячних панелей. За словами Чаноса, через цю угоду акціонери щорічно втрачають близько $1 млрд.

Інша проблема Tesla — це поява серйозних конкурентів на ринку електромобілів. «Конкуренція загострилася. На ринок вийшли прибуткові компанії з хорошим фінансуванням», — заявив експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua