Ставка RAB-тарифу повинна перевищувати банківські депозити — експерт


Ставка RAB-тарифу повинна перевищувати банківські депозити — експерт

Ставка при RAB-регулюванні повинна бути такою, щоб у акціонерів розподільних компаній була економічна зацікавленість інвестувати в модернізацію електричних мереж. Таку думку висловив Олексій Дубовський, голова біржового комітету Української енергетичної біржі (КЕБ).

«В принципі будь-які інвестиції повинні окупатися. І, умовно кажучи, у бізнесу є два варіанти: або покласти гроші на депозит (і ми дивимося, які зараз ринкові ставки за депозитами), або вкласти їх у виробництво. Звичайно, відсотки в RAB-регулюванні не повинні бути нижчими, ніж зараз банки платять за депозит», — заявив Олексій Дубовський.

Стимулююче тарифоутворення або RAB-регулювання (Regulatory Asset Base — регульована база активів) — система довгострокового тарифоутворення, основною метою якої є залучення інвестицій у розвиток і модернізацію електричних мереж. Ця система широко застосовується в США, Канаді, Європі та Австралії.

Впровадження RAB-регулювання передбачено Угодою про асоціацію України з ЄС в частині імплементації Директиви 2009/72/ЄС.

Нагадуємо, що на порталі Finance.UA працює спеціальна програма Бонус до депозиту. За її допомогою можна суттєво збільшити процентну ставку за вкладом!

Як це зробити? Лише три кроки:

1. Заходьте на сторінку Бонус до депозиту від Finance.UA.

2. Обирайте зручну для Вас програму від банків у гривні, доларах або євро.

3. Оформляйте заявку на сайті!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua