Daimler випробує колони безпілотних вантажівок у США


Daimler випробує колони безпілотних вантажівок у США

Німецький концерн Daimler випустить на американські траси колону фур, які будуть підтримувати одна з одною зв’язок на відстані. Компанія вже провела перші випробування і отримала дозвіл влади на проведення експерименту. Передбачається, що саме така методика дозволить вантажному транспорту в майбутньому обходитися без водіїв.

Північноамериканський підрозділ вантажного транспорту Daimler отримав дозвіл на випробування колон вантажівок в штаті Орегон, повідомляє Reuters. Тестування технології відбудеться на дорогах загального користування. Раніше концерн вже провів успішні тести в місті Мадрас, штат Орегон.

Підключені з мережі вантажівки будуть слідувати одна за одною в колоні, витримуючи встановлену дистанцію. У салоні фур будуть перебувати водії. Проте в майбутньому керувати колоною зможе один оператор. Він буде вести першу вантажівку, а всі інші будуть слідувати за ним в автономному режимі.

Коли вантажівки рухаються колонами, відстань між ними скорочується. Це дозволяє економити паливо. Крім того, підвищується швидкість і ефективність доставки вантажів. Так, водії фур, що йдуть за головною вантажівкою, можуть спати під час поїздки, а значить, колонам не доведеться зупинятися, щоб дати далекобійникам час на відпочинок.

Підвищення ефективності при русі колонами підтверджують і наукові дослідження. Вчені з массачусетського технологічного ІНСТИТУТУ виявили, що вантажівки споживають менше палива, якщо переміщуються в групах, наприклад, по п’ять вантажівок за раз, і йдуть на однаково невеликій відстані одна за одною (в межах 3-4 метрів). Це відбувається через зниження аеродинамічного опору, який відчуває на собі кожна вантажівка.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua