Почалися тести першого в світі клиноповітряного ракетного двигуна


Почалися тести першого в світі клиноповітряного ракетного двигуна

ARCA Space Corporation оголосила про початок наземних випробувань клиноповітряного ракетного двигуна (КВРД) для першої в світі одноступінчастої ракети Demonstrator 3. ARCA треба було всього 60 днів, щоб побудувати працюючий прототип, пише New Atlas.

За останні 60 років процедура запуску ракети в космос принципово не змінилася – з набором висоти від неї відокремлюються ступені, які падають на Землю або ж згоряють в щільних шарах атмосфери. Багатоступенева система дозволяє не тільки забрати на борт більше палива для виведення вантажу на орбіту, не сильно впливаючи на вагу космічного апарата. Головне завдання – забезпечити безперебійну роботу двигунів на різних висотах. У більшості двигунів – обмежений діапазон роботи по висоті. Тому їх потрібно періодично міняти, відокремлюючи ступінь від ракети і запускаючи нові двигуни.

У ACRA вирішили кинути сформованій системі виклик і розробили перший в світі ракетний двигун, здатний однаково добре працювати як в атмосфері, так і в космосі.

У конструкції КВРД замість однієї точки вихлопу у вигляді невеликого отвору в центрі сопла використовується клиновидний виступ, навколо якого встановлюється ряд камер згоряння. Клин формує одну сторону віртуального сопла, в той час як інша частина формується потоком повітря, що проходить під час польоту.

У міру того, як ракета летить вище, більш розріджене повітря слабше утримує гази, і вони поширюються вшир. Це дозволяє двигуну автоматично налаштовуватися в польоті, перетворюючись з атмосферного в космічний з практично необмеженими коефіцієнтами розширення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування