Судові спори через bail-in в Приватбанку можуть призвести до додаткової докапіталізації
Судові спори, які зараз ведуться щодо процедури примусової конвертації зобов’язань пов’язаних з колишніми власниками Приватбанку осіб (bail-in), можуть призвести до необхідності додаткової докапіталізації банку від держави.
Про це свідчать дані в проспекті єврооблігацій України.
Згідно з документом, 18 грудня 2016 року НБУ визнав неплатоспроможним найбільший банк в країні – Приватбанк.
В ході націоналізації банку відбулася процедура конвертації зобов’язань пов’язаних з колишніми власниками Приватбанку осіб (bail-in) в капітал фінустанови.
“Немає ніякої гарантії того, що подальші вливання капіталу не знадобляться для забезпечення постійної комерційної життєздатності банку та забезпечення достатності капіталу Приватбанку. Крім того, постійні юридичні проблеми, пов’язані з bail-in, можуть призвести до додаткових витрат і вимог до капіталу для банку. Якщо буде потрібний додатковий капітал від держави, це ще більше посилить навантаження на фінансові ресурси України і потенційно призведе до розширення дефіциту держбюджету”, – повідомляється в проспекті.
Довідка Finance.ua:
- В грудні 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення націоналізувати Приватбанк.
- Під час роботи тимчасової адміністрації борги перед акціонерами банку та пов’язаними з ним особами (в тому числі і єврооблігації) потрапили під механізм bail-in (конвертація в капітал).
- 17 травня суд зобов’язав Приватбанк повернути особисто родині Суркісів, які були визнані НБУ пов’язаними з банком особами, 1,048 млрд гривень, 266,2 тис. доларів і 8 тис. євро, а їхньму банку – А-банку 364 млн гривень.
За матеріалами: Українські Новини
Поділитися новиною