WSJ: якщо ціна Bitcoin залежить від того, чи зможе він замінити долар, то його вартість дорівнює $0


WSJ: якщо ціна Bitcoin залежить від того, чи зможе він замінити долар, то його вартість дорівнює $0

Можливості криптовалют занадто обмежені, що заважає їхньому розповсюдженню.

Про це пише Wall Street Journal.

Видання зазначає, що головна проблема полягає в тому, як саме працює Bitcoin. За його допомогою можна проводити вкрай обмежену кількість транзакцій, до того ж на це йде колосальна кількість електроенергії.

“Якщо ціна Bitcoin залежить від того, чи зможе він замінити долар, то його вартість дорівнює $0”, – пише кореспондент видання Джеймс Макінтош.

Відповідно до закону Грешема, гірші гроші витісняються з обігу кращими. Люди більш охоче будуть витрачати схильні до знецінення валюти, випущені державою, ніж криптовалюти.

Видання зазначає, що забезпечити Bitcoin реальною вартістю можуть лише два сценарії розвитку подій.

Читайте також: Андрій Зінченко: свідки Bitcoin, або що криється за криптовалютами і blockchain?

Перший передбачає використання криптовалюти для нелегальних грошових операцій. Однак, банківський аналітик Ден Девіс з бюро Frontline Analysts зазначає, що і в світі криміналу ціни, як правило, встановлюються в доларах, а не в Bitcoin. Якщо якісь злочинці і отримують нелегальні кошти у криптовалюті, то конвертують її в звичайну.

За підрахунками Девіса, навіть якщо припустити, що вся торгівля наркотиками буде переведена на блокчейн, то реальна ціна одного Bitcoin складе всього $ 571 (приблизно в 6 разів нижче поточного ринкового курсу).

Другий сценарій появи у Bitcoin власної (незалежної від біржових спекулянтів) вартості передбачає використання криптовалюти в якості альтернативи золоту.

“Цифрове золото збереже свою вартість, навіть якщо національна валюта зазнає гіперінфляції або повністю позбудеться своєї купівельної спроможності. Однак для цього потрібно, щоб всі визнали “внутрішню” цінність Bitcoin, як її визнають у відношенні золота”, – пише видання.

“Bitcoin очікує одна з крайнощів – або успіх у заміні золота як універсального мірила вартості або повний провал”, – підсумовує видання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua