Через десять років ШІ знищить 4 млн робочих місць у Британії


Через десять років ШІ знищить 4 млн робочих місць у Британії

Чотири мільйони робочих місць у Великобританії можуть бути зайняті роботами в найближчі 10 років. При цьому, згідно з дослідженням Royal Society of Arts, технології можуть змінити соціальні ролі, підвищити продуктивність праці та збільшити заробітну плату, пише Guardian.

Згідно з дослідженням, проведеним британською організацією Royal Society of Arts (RSA), чий виконавчий директор, Метью Тейлор, консультував британський уряд в галузі трудових відносин, нові технології змінять 15% робочих місць в приватному секторі країни. Професії у сфері фінансів, статистики, транспорту, логістики, а також в ЗМІ, маркетингу і рекламі, швидше за все, будуть значною мірою автоматизовані до 2030 року.

Прогноз RSA про вплив технологій на робочі місця оптимістичніший від інших оцінок. Чотири роки тому вчені з Оксфордського університету передбачили, що 35% професій втратять актуальність, а в дослідженні Банку Англії в 2015 році йшлося про те, що до 15 млн робочих місць у Великобританії будуть зайняті роботами. Дослідження, проведене Оксфордським університетом і компанією Deloitte торік, передбачило, що понад 850 тисяч робочих місць тільки в державному секторі можуть зникнути до 2030 року через автоматизацію.

RSA також більш оптимістична, ніж Ілон Маск, який сказав, що ШІ є «найстрашнішою проблемою» і «нашою найбільшою екзистенціальною загрозою», тому що, на його думку, роботи зможуть робити все краще від людей. Автори британської доповіді попереджають, що збільшення автоматизації може посилити економічну нерівність, а «демографічні упередження можуть стати ще сильнішими». Щоб уникнути цього, необхідно взяти під контроль розробку ШІ-технологій, йдеться в дослідженні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua