Як навчитися заощаджувати та інвестувати гроші змолоду


Як навчитися заощаджувати та інвестувати гроші змолоду

В 20 років люди стикаються з періодом чи не безмежної свободи, який не повториться більше ніколи. Їм більше не треба вчитися, і вони можуть вибрати будь-який життєвий шлях. В молодості ми більше думаємо про миттєві враження і пригоди, тому мало хто займається інвестуванням. Але щоб потім мати можливість насолоджуватися безтурботним життям, необхідно вже зараз піклуватися про своє майбутнє.

Пропонуємо до вашої уваги 7 найкращих порад щодо інвестування в молодому віці від досвідчених фінансових експертів.

 • Займайтеся інвестуванням якомога раніше*
 • У 20 років здається, що ще рано думати про майбутнє фінансове благополуччя. Ви розраховуєте прожити ще хоча б 60-70 років. Але такий підхід може коштувати вам дуже дорого. Щоб пояснити це, фінансовий експерт Мітчелл Блум з Bloom Financial наводить яскравий приклад. Уявімо, що в 20 років ви почали економити по 300 доларів на місяць і продовжили займатися цим до 60 років. Якби ви відкрили депозит під 8% річних, то за цей час стали би мільйонером.

  Припустімо, ви робите те саме, але з 30 років. У цій ситуації до 60-річного віку вам вдасться накопичити тільки 445 тис. доларів. Виходить, що різниця в 10 років коштувала б вам 550 тис. доларів, хоча за фактом ви не поклали на рахунок всього 36 тис. доларів.

  За таким принципом працює складний відсоток, який Альберт Ейнштейн якось назвав восьмим дивом світу. Справа в тому, що на відсотки, які ви отримуєте від інвестицій, теж нараховуються відсотки, завдяки чому загальна сума істотно зростає.

 • Не фокусуйтеся тільки на інвестиціях*
 • Інвестиції в молодому віці допоможуть не піклуватися про свій добробут у майбутньому, але вони – не єдиний шлях до фінансового успіху. За словами фінансового консультанта Джоша Брейна, всім представникам молодого покоління слід аналізувати своє матеріальне становище з різних боків.

  Наприклад, уявімо, що вам ще необхідно виплатити кредит за освіту, або що за вашою кредитною карткою діють занадто високі ставки, або ж що ви просто любите витрачати більше грошей. В цьому випадку інвестування не виглядає оптимальним рішенням, адже воно не убезпечить вас від боргів і шкідливих звичок, пов’язаних з грошима. Джош Брейн каже, що таким людям слід думати не про інвестування, а про підвищення культури витрат та ведення власного бюджету.

 • Сприймайте гроші як інструмент*
 • Ерік Янсен, фінансовий консультант з AspenCross Wealth Management, зазначає, що 20-річна людина, яка прагне розбагатіти, повинна усвідомити, що гроші – лише інструмент, що допомагає досягти мети. Він каже, що не можна сприймати гроші як спосіб розв’язання всіх проблем. Вони просто інструмент, за допомогою якого можна досягти бажаного способу життя.

  “Щоб жити так, як ви бажаєте, необхідно з ранніх років навчитися заощаджувати та інвестувати. Якщо зараз ви торгуєте своїм часом за гроші, то в майбутньому зможете за допомогою грошей звільняти час для важливих речей“, – зазначає Янсен

  Крім того, щоб дивитися на гроші як на інструмент, важливо ще й навчитися їх використовувати. Янсен каже, що свої цілі необхідно розділити на короткострокові і довгострокові, а потім розподілити інвестиції, які допоможуть їх досягти.

  Для короткострокових цілей, наприклад, купівлі квартири, слід вибрати консервативну інвестиційну модель: депозит у банку або фонді короткострокових інвестицій. Якщо ви поставили довгострокову мету на кшталт пенсійних накопичень або фінансової незалежності, необхідно зупинитися на більш агресивній стратегії. Пам’ятайте, що час грає за вас, тому ви зможете перечекати можливі періоди падіння фондового ринку.

 • З часом збільшуйте кількість інвестицій*
 • У 20 років хочеться отримати все і зараз, тому люди рідко думають про інвестиції. У цьому віці всі бажають швидше придбати автомобіль, квартиру, об’їздити якомога більше країн… Відкладати гроші на майбутнє виходить далеко не у всіх.

  Фінансовий консультант Алекс Уайтхаус з Whitehouse Wealth Management радить почати з малого, а потім поступово збільшувати обсяг інвестицій. Так вам не доведеться себе обмежувати, але при цьому ви зможете накопичити на безтурботну старість.

  “Почніть з 1%, а потім щороку збільшуйте суму інвестицій на 1%“, – радить Уайтхаус. В результаті у 30 років ви будете інвестувати вже 10% доходу, а в 40 років – 20%. Якщо при цьому ви зможете просуватися по кар’єрних сходах, то навіть не помітите, що сума інвестицій зростає.

 • Не рівняйтеся на інших*
 • Фінансовий консультант Джеймі Померой з FinancialGusto.​com каже, що не варто рівнятися на сестер Кардашьян або інших знаменитостей. У соцмережах можна прочитати багато історій про фінансовий успіх ваших друзів або незнайомих людей, але не слід на цьому зосереджуватися.

  На жаль, бажання не відставати від інших часто змушує нас вести той спосіб життя, який не відповідає нашим фінансовим можливостям. В результаті люди лізуть в борги і отримують безліч інших фінансових проблем

  В соціальних мережах може здатися, що ваші друзі живуть зовсім безтурботно, а гроші буквально капають їм з неба. Але ви нічого не знаєте про їхній фінансовий стан. Цілком імовірно, що вони зовсім не відкладають на майбутнє і навіть подорожують по світу в кредит, щоб зробити якомога більше яскравих фотографій.

  “Краще не відволікатися і прислухатися до серйозних порад. Так ви зможете знайти гроші, що стануть фундаментом вашого майбутнього. Якщо ви почнете займатися інвестуванням в молодості, то незабаром зможете подорожувати без кредитів“, – радить Померой.

 • Вкладайте в себе*
 • Ви не можете контролювати ситуацію на фондовому ринку або біржі біткоїнів, але можете контролювати своє життя. Фінансовий консультант Метью Джексон з Solid Wealth Advisors зазначає: “Головна сфера нашого контролю – інвестиції в себе“. Він радить за будь-якої можливості вкладати гроші в своє особисте, професійне та фінансове зростання, оскільки це найвигідніша інвестиція.

  “Читайте книги, відвідуйте конференції, які будуть сприяти вашому професійному розвитку, дотримуйтесь наймудріших порад в повсякденному житті. Інвестиції в себе принесуть більше грошей і можливостей, ніж будь-які інші“, – вважає Джексон.

 • Доведіть інвестиції до автоматизму*
 • Будь-який варіант інвестування слід зробити автоматичним. За словами фінансового консультанта Ентоні Рейнольдса з Coretegic Capital, завдяки налаштуванню автоматичного відрахування частини доходу на накопичувальний рахунок вам не доведеться робити важкий вибір між миттєвими поривами і відстроченим задоволенням.

  Після того як ваші інвестиції стають автоматичними, фінансові рішення не виглядають такими складними. Таким чином, ви швидше прийдете до добробуту. Якщо ви привчите себе заощаджувати та інвестувати в молодості, то з часом вам напевно не доведеться думати про заощадження та гідну пенсію.

  • i

   Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  Дивись також
  Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
  грн
  Замовити кредит онлайн
  В Контексті Finance.ua