У Шотландії вперше отримали водень із приливної енергії


У Шотландії вперше отримали водень із приливної енергії

Шотландський дослідний інститут морської енергетики (EMEC) першим в світі виробив водень, використовуючи енергію припливів. Розташована біля узбережжя Оркнейських островів станція збирається використовувати водневе паливо як альтернативу пального для поромів.

За допомогою прототипу конвертерів приливної енергії електролізер ITM Power здатний розділяти воду на складові елементи, водень і кисень. Пристрій виробляє 220 кг водню кожні 24 години, при цьому може запасати до 500 кг.

Первинною метою придбання апарата для електролізу було вирішення проблеми зі зберіганням енергії на Оркнейських островах, але тепер EMEC збирається вивчити можливість розвитку водневої економіки в цьому регіоні. За словами директора центру Ніла Кермода, чисте водневе паливо зможе, з часом, замінити пальне для місцевих автомобілів, вантажівок і поромів.

Головним споживачем водневого палива стане проект Surf’N‘Turf, який збирається використовувати два джерела відновлюваної енергії: вітряні турбіни на узбережжі острова Едей і приливну станцію EMEC на 500 кВт, що розщеплює воду. Водень запасається у вигляді стислого газу, а потім транспортується по суші до порту Кіркуолл, столиці Оркнейських островів. Там ним заправляють пороми, які перевозять торф, повідомляє The Engineer.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua