Голова Єврокомісії закликав заснувати посаду міністра фінансів ЄС


Голова Єврокомісії закликав заснувати посаду міністра фінансів ЄС

“ЄС необхідний власний міністр фінансів, здатний використовувати всі механізми Європейського Союзу”, – заявив він у середу під час програмного виступу в Європарламенті в Страсбурзі.

Такий міністр, за його словами, повинен бути одночасно заступником голови ЄК. На думку Ж.-К. Юнкера, міністр повинен направляти роботу Єврогрупи, яка об’єднує 19 країн, що мають спільну валюту.

Крім того, він вважає, що єврозоні потрібен спільний бюджет. “У нас не повинно бути роздільного бюджету єврозони, у нас повинен бути сильний бюджет в рамках спільного бюджету Євросоюзу”, – пояснив Ж.-К. Юнкер.

Він також відхилив ідею президента Франції Емманюеля Макрона сформувати окремий парламент для країн єврозони. “У єврозони є вже парламент, це ви”, – сказав Ж.-К. Юнкер, звертаючись до депутатів Європарламенту.

Голова Єврокомісії закликав ЄС до більш швидких рішень у податковій сфері, запропонувавши приймати рішення, що стосуються сфери податків, на рівні ЄС кваліфікованою більшістю голосів.

Він пообіцяв також внести пропозицію про перетворення Європейського фонду допомоги (механізму стабілізації) на повноправний Європейський валютний фонд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua