Туніс постачатиме сонячну енергію з Сахари до Європи


Туніс постачатиме сонячну енергію з Сахари до Європи

Розробник TuNur подав заявку на будівництво заводу з виробництва сонячної енергії потужністю 4,5 ГВт в Сахарі для постачання енергії підводними кабелями в Європу. Цієї енергії буде достатньо для живлення двох мільйонів європейських будинків, повідомляє The Guardian.

Величезний завод сонячної енергії в Сахарі незабаром може експортувати електроенергію в Європу, якщо уряд Тунісу схвалить запит енергетичної компанії на його будівництво. Мегапроект на 4.5 ГВт, запланований TuNur, буде направляти електроенергію на Мальту, в Італію і Францію, використовуючи підводні кабелі. Розробка обіцяє стати найграндіознішим проектом з експорту енергії.

Кевін Сара, головний виконавчий директор TuNur, сказав: «Якщо європейські уряди серйозно ставляться до Паризької угоди про клімат, то необхідно почати імпортувати енергію з відновлюваних джерел. 60% первинної енергії в Європі в даний час імпортується з Росії чи з Близького Сходу. Чи справді ЄС хоче інвестувати в інфраструктуру, яка просто продовжує використовувати викопне паливо?».

ЄС вже розглядає можливість присвоєння статусу пріоритетного підводному кабелю, що з’єднує Туніс з Італією, і TuNur очікує, що будівельні роботи розпочнуться до 2019 року на південному заході Тунісу. «Ми маємо намір почати доставку електроенергії на Мальту до 2021 року», — сказав Сара. «У наступному році може бути прокладений перший з двох кабелів в Італію, а до 2024 року доставляти енергію зможуть і до Франції», — додав Сара. Компанія також готова постачати електроенергію в межах Тунісу, який і сам стикається з браком електроенергії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua