Зміцнення євро може послабити інфляцію в єврозоні - член правління ЄЦБ


Зміцнення євро може послабити інфляцію в єврозоні - член правління ЄЦБ

Зміцнення євро може додатково послабити інфляцію в єврозоні, якщо його не буде супроводжувати активне зростання економіки, заявив член правління Європейського центрального банку (ЄЦБ) Бенуа Кьоре.

У зв’язку з цим він вважає за необхідне зберегти стимулюючі заходи в єврозоні протягом тривалого часу.

“Зовнішній шоковий вплив на обмінний курс, якщо він збережеться, може призвести до безпідставного посилення умов фінансування з небажаними наслідками для прогнозу інфляції, – заявив Б. Кьоре, виступаючи в понеділок у Франкфурті. – На цьому фоні недавня волатильність обмінного курсу є джерелом невизначеності і вимагає відстеження.

Б. Кьоре не бачить причин для занепокоєння в даний час, оскільки підйом економіки в єврозоні дозволяє компаніям підвищувати ціни, щоб пом’якшити наслідки подорожчання євро. Однак динаміка курсу єдиної валюти, за його словами, вимагає пильності.

Євро здорожчав до долара на 14,2% з початку 2017 року, але втратив у понеділок близько 0,2%, опустившись до $1,2012.

Інфляція в єврозоні посилилася в серпні до 1,5% в річному вираженні, але все ще залишається помітно нижчою від цільового рівня ЄЦБ – близько 2% річних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua