Група народних депутатів пропонує законодавчо визначити термін призначення і звільнення голови НБУ


Група народних депутатів пропонує законодавчо визначити термін призначення і звільнення голови НБУ

Група народних депутатів внесла в парламент проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення строків призначення та звільнення голови Національного банку України.

Як повідомляється в прес-релізі комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності, відповідний документ №7101 зареєстрований у парламенті 8 вересня.

Ініціаторами законопроекту є Олег Ляшко, Сергій Рибалка, Віктор Галасюк, Віктор Вовк (всі – Радикальна партія), Євген Рибчинський (“Воля народу”), Максим Поляков, Віктор Романюк, Денис Дзензерський (всі – “Народний фронт”), Юрій Воропаєв, Олександр Долженков (обидва “Опозиційний блок”) і Віктор Бондар (“Відродження”).

Законопроект встановлює, що президент України повинен розглянути і прийняти рішення за поданою заявою про відставку голови НБУ в 15-денний термін. Потім, у разі неподання главою держави нової кандидатури голови НБУ протягом 30 днів, як це передбачено законом про НБУ, парламент рекомендує президенту свою кандидатуру голови НБУ.

“Згідно з Конституцією, призначення і звільнення голови НБУ є виключно прерогативою президента України. Тим не менш, вже майже півроку країна залишається без голови Національного банку. Ми в жодному разі не обмежуємо Конституційних прав глави держави подавати кандидатури на посаду голови НБУ. Разом з тим, хочемо чітко визначити термін внесення в парламент цього подання”, – зазначено в прес-релізі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua