Українські заробітчани відкрили для себе новий напрямок


Українські заробітчани відкрили для себе новий напрямок

Біля посольства Піднебесної шикуються величезні черги за візами, незважаючи на чималу вартість – $100-130. Щоб потрапити всередину, потрібно займати чергу з опівночі. Їдуть у Китай як туристи, так і ті, хто бажає там працювати або вести бізнес.

«Щоб встигнути здати документи, тобі потрібно прийти до посольства не пізніше опівночі. Там вже будуть стояти турагенти з сумками з паспортами, один такий зайде – і 1,5 години там пробуде», – радив досвідчений бізнесмен, який часто буває в Китаї. «Прийшов о 6 ранку, а тут вже черга з 500 осіб. Постояв пару годин і зрозумів, що марно, приїду вже завтра вночі і буду ночувати тут», – розповідає киянин Іван Тарасенко.

Представник турфірми Олег Неверов розповів, що в Китай в основному їдуть на роботу вчителями, танцюристами або на виставки товарів в Пекін, Шанхай або Гуанчжоу.

«Припустімо, в останній знаходяться всі ключові світові виробництва – наші туди їдуть і возять свої продукти на виставки», – каже Неверов.

Основна мотивація для роботи в Китаї – високі зарплати. Причому потрібна молодь.

«Там пропонують хороші зарплати (від $1-2 тис. до $15 тис. на місяць. – Авт.). Працюють в розважальних парках, в красивих костюмах. Наша зовнішність їм дуже подобається, тому звертають увагу на молодих і підтягнутих. Кастинги проводяться в Україні – на них приїжджають роботодавці, знайомляться з молодими людьми, дивляться, як вони себе ведуть на сцені. Найчастіше це випускники естрадно-циркових училищ», – говорить менеджер компанії ART SKY Agency Анна Лоцманова.

За словами керівника центру розвитку туризму України Володимира Царука, українці відкривають в Піднебесній філії своїх фірм або вивчають можливості збуту своїх товарів на китайських ринках.

«Китай користується стабільним попитом. Зараз багато підприємств з виробництва гаджетів, текстилю відправляють туди своїх людей, щоб контролювати якість робіт, – людина вважається співробітником в Україні, але живе в Китаї, укладає там договори з фабриками. Інтерес до Китаю є і у аграріїв, які також часто звертаються до посольства і якраз стоять в чергах», – пояснює HR-експерт Тетяна Пашкіна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування