В Україні закінчився термін сплати податку на нерухомість: кого оштрафують і скільки повинні заплатити


В Україні закінчився термін сплати податку на нерухомість: кого оштрафують і скільки повинні заплатити

В Україні до першого липня всім власникам “зайвої” житлоплощі надіслали платіжки. За кожен квадрат понад норму доведеться заплатити певний відсоток від мінімалки. Податок потрібно було заплатити до кінця серпня, а всім, хто запізниться, загрожують штрафи, повідомляє “Сегодня”.

Податковий кодекс визначає граничні ставки і мінімальну площу, яка вважається “зайвою”. Так, податок не можна стягувати за квартири площею менше 60 квадратів і за будинки до 120 квадратних метрів. Якщо є і будинок і квартира, то мінімальна площа, після якої можна платити податок на нерухомість – 180 квадратних метрів. При цьому максимальна ставка – 1,5% від мінімальної зарплати станом на кінець минулого року. Податок на нерухомість поповнює місцеві бюджети. Міські ради можуть самостійно приймати рішення, чи стягувати податок з квартир площею більше 60, або, наприклад, 70 квадратів. Також місцева рада може замість 1,5% від мінімалки стягувати, наприклад, 0,7%.

За що потрібно заплатити:

 • Житловий будинок
 • Прибудова до будинку
 • Квартира
 • Кімната в комуналці
 • Будинок на дачі

Якщо є нерухомість в одному місті. У Києві за кожен “зайвий” квадрат (для квартир від 60 квадратних метрів, для будинків – від 120 квадратів) потрібно заплатити 1% від мінімальної зарплати – 13,78 гривень. При цьому за гараж або прибудову потрібно платити всього 0,01% від мінімалки (0,1378 гривні).

Якщо є житло в різних містах, то і податок на нерухомість доведеться платити в два місцеві бюджети. Наприклад, киянин, який має в столиці квартиру площею 90 квадратів і будинок в Житомирі площею 140 квадратних метрів повинен заплатити 689 гривень.
Сумарна площа нерухомості – 230 квадратних метрів. Питома вага квартири 0,391 (230/90), а будинку – 0,609. При цьому “зайвими” вважаються тільки 50 квадратів (230-180). Загальна сума податку 50*13,78 = 689 гривень. До бюджету Житомира потрібно заплатити 689*0,609 = 419,6 гривні, а в бюджет Києва 689*0,391 = 269,4 гривні.

Якщо оплатити платіжку в вересні, доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від податку, якщо в жовтні – сума штрафу сягне 20%. Крім того, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, майно продають за рішенням суду.

Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ).

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua