Міненерговугілля рекомендувало підвищити ціну вугілля держшахт з 1 вересня


Міненерговугілля рекомендувало підвищити ціну вугілля держшахт з 1 вересня

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України рекомендувало підвищити ціну реалізації вугілля державних шахт для енергогенеруючих компаній та ТЕЦ на 5% – з 2000 до 2200 грн/тонна (без ПДВ і витрат на транспортування), щоб вивести підприємства на беззбитковий рівень роботи, забезпечити вугіллям генерацію.

Відповідне рішення прийнято на нараді з питання визначення граничної ціни вугільної продукції на чолі з міністром Ігорем Насаликом, яка пройшла 30 серпня в міністерстві, повідомив один з її учасників.

За його словами, міністр вказав на значне подорожчання енергетичного вугілля в квітні-серпні цього року.

Крім цього, про більш ніж 15%-ве підвищення цін повідомив і представник “Укртеплоенерго”, посилаючись на поточні пропозиції постачальників і індекси.

Джерело додало, що таке підвищення індикативної ціни також аргументувалось необхідністю нарощувати видобуток вугілля газової групи для заміщення дефіцитного вугілля антрацитної групи.

Співрозмовник агентства уточнив, що зазначена ціна відповідає середній калорійності українського вугілля газової групи 5200 ккал/кг.

Довідка Finance.ua:

  • В травні 2017 року уряд схвалив план реструктуризації вугільної галузі, який передбачає виведення державних шахт на рівень беззбитковості в найближчі роки.
  • Глава Міненерговугілля також заявляв про завдання з 2020 року відмовитися від імпорту антрациту в Україну.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування