З Нового року українців зобов'яжуть сортувати сміття


З Нового року українців зобов'яжуть сортувати сміття

З 1 січня 2018 року громадяни України будуть зобов’язані сортувати всі побутові відходи за видами відповідно до норми закону “Про відходи”.

Однак постанови з переліком та послідовністю операцій зі сміттям досі не створено, повідомляє ТСН.

А кожен українець щодня додає мінімум кілограм сміття до цієї кількості. Приблизно 40% сміття – це корисні і цінні вторинні ресурси, такі як папір, скло, полімери.

Поблизу деяких київських багатоповерхівок небайдужі активісти вже встановлюють експериментальні контейнери для сортування сміття, окремо для металевих паковань, пластику та скла. Використана тара повинна бути чистою і вимитою.

На сортуванні відходів можна заощадити, якщо врахувати, що за рік людина утворює 20-70 кг сміття. Одна пластикова пляшка важить 15 грамів, а для кілограма потрібно назбирати майже 70, що буде відповідати 5 грн. Але за тонну пляшок переробник повинен заплатити 15 тис. грн. Деяким видам відходів можна відразу подарувати “друге життя”. Наприклад, синтепон – готовий наповнювач для дитячих іграшок, ковдр, подушок та одягу. Алюмінієві банки можна переробити на цвяхи і рами для велосипедів, а за кордоном вони стають деталями для літаків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування