Який відсоток українців пишається своїм громадянством (опитування)


Який відсоток українців пишається своїм громадянством (опитування)

Переважна більшість населення України (близько 63%) пишаються тим, що вони є громадянами України.

Про це йдеться в результатах опитування, проведеного Інститутом соціології НАН України у співпраці з благодійним фондом “Інтелектуальна перспектива”.

Зазначається, що цей відсоток істотно зріс, починаючи з 2014 року: в 2013 році пишалися громадянством України 48%, в 2014 – 60%, в 2015 – 67%, в 2016 – 60%, а в 2017 році – 63%.

Соціологи зазначають, що в цьому питанні існують помітні регіональні відмінності, хоча в усіх регіонах ті, хто пишається своєю приналежністю до України, представляють повну або відносну більшість.

Зокрема, в Західному регіоні пишаються своїм українським громадянством близько 81% (не пишаються – 7%), в Центральному регіоні відповідне співвідношення становить близько 67% і 16%, в Південному регіоні – 46% і 28%, у Східному регіоні – 56% і 17%.

На Донбасі – 39% і 27% (при цьому на Донбасі найбільша, в порівнянні з іншими регіонами, частка тих, хто не зміг визначитися з цього питання – близько 34%). Крім того, згідно з результатами опитування, більшість населення (57%) вважають себе перш за все громадянами України, ще для близько 25% головним є ідентифікація з містом чи селом проживання, а для майже 6% – з регіоном проживання.

Як констатують автори дослідження, визнання первинності свого визначення як громадянина України істотно зросла вперше в 2005 році (з 44% до 55%), а вдруге – в 2014 році (з 51% до 65%).

Серед регіонів України визнання первинності ідентифікації з громадянством України істотно перевершує локальну ідентифікацію, перш за все, в Західному і Центральному регіонах, а дещо менший цей розрив в Південному і Східному регіонах.

На Донбасі ж загальнонаціональна і місцево-регіональна ідентифікація перебувають приблизно на одному рівні.

Опитування проводилося з 3 по 25 липня 2017 року за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення, починаючи з 17 років. Опитування проводилося у всіх областях України (крім АР Крим і окупованих територій Донецької і Луганської областей) методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Всього було опитано 1,8 тис. осіб. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування