Яку квартплату платитимуть кияни після підвищення


Яку квартплату платитимуть кияни після підвищення

У Києві найвищі в Україні середні пенсії і зарплати, тому “знижку” тут оформили всього 20% домогосподарств.

Вартість квартплати залежить від площі квартири. Наприклад, власникам квартири в 30 квадратів в Києві до підвищення доводилося платити в середньому 94,2 гривні, а після підвищення – 174 гривні до 20-го числа і 192 гривні – після. Власники квартири в 70 квадратів до підвищення квартплати платили 220 гривень, а після підвищення заплатять вже близько 400 гривень (або 448 гривень, якщо заплатити після 20-го числа).

Зазначимо, субсидія покриває, в тому числі, витрати на обслуговування будинку та прибудинкової території. Правда, в столиці найвищі в Україні середні пенсії і зарплати, тому “знижку” тут оформили всього 20% домогосподарств. Решта 80% киян сплачують за комуналку повну ціну.

Єдиний спосіб платити за квартплату менше – створити ОСББ і вибирати ту керуючу компанію, яка пропонує вигідніші ціни. Правда, як каже Юлія Грамотна, у приватних ЖЕКів тарифи навіть вищі від комунальних – більше восьми гривень за квадратний метр. Крім того, згідно з чинним законом мешканці багатоповерхівки зможуть об’єднатися і управляти своїм будинком – найняти двірника, слюсаря, укласти договір на вивезення сміття і збирати гроші на капітальні та аварійні ремонти.

Будинок може прийняти рішення, що послуги двірника вони оплачувати не будуть. Тоді з тарифу цю складову виключать, правда, утримувати будинок і територію навколо нього все одно доведеться. Мешканці будуть змушені або ж прибирати самостійно, або найняти двірника за власний кошт. “В ОСББ існують внески, які узгоджуються на загальних зборах, після надання Правлінням ОСББ на обговорення власників кошторису витрат. Тобто власники квартир і нежитлових приміщень в будинку самі вибирають, за що і скільки вони готові платити.

Державні органи не мають права втручатися в діяльність ОСББ”, – пояснила начальник управління розвитку ЖКГ департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Віра Радченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування