Операції з Bitcoin в Україні загрожують податковими ризиками - член Ради НБУ


Операції з Bitcoin в Україні загрожують податковими ризиками - член Ради НБУ

Операції з так званою “криптовалютою Bitcoin” в Україні загрожують податковими ризиками, написав на своїй сторінці в соцмережі “Фейсбук” член Ради Національного банку України Тимофій Милованов.

“Ризики: податкові. Не забувайте платити податки”, – вказав він.

Крім цього, додав Т.Милованов, такі операції, хоча і популяризуються як анонімні, в дійсності можуть бути ідентифіковані.

“Ваші транзакції можуть отримати правоохоронні органи. При бажанні”, – зазначив член Ради НБУ.
У числі потенційних ризиків він також вказав цінові, ризик банкрутства біржі, де купуються Bitcoin, шахрайства, а також комп’ютерні.

Як повідомлялося, криптовалюта Bitcoin в даний час не має певного правового статусу в Україні. За даними НБУ визначення такого статусу ускладнюється відсутністю консолідованого підходу до класифікації Bitcoin і регулювання угод з ним в світі.

Читайте також: Експерт розповів про перспективи використання криптовалюти в Україні

НБУ почав діалог з Міністерством фінансів, Державною фіскальною службою, Державною службою фінансового моніторингу, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а також з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг для вироблення спільної позиції щодо правового статусу Bitcoin і його регулювання.

За участю зазначених державних установ це питання буде розглядатися на найближчому засіданні Ради з фінансової стабільності, яке планується провести до кінця серпня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування